SIMA 2019: ZRÓWNOWAŻONY KLIMAT BIZNESOWY I TARGI ZORIENTOWANE NA INNOWACJE

Znakomity klimat biznesowy i wzrost liczby gości zagranicznych sprawiają, że SIMA 2019, światowe targi rolnictwa i hodowli zwierząt, kończą się pozytywnym bilansem! 230 000 profesjonalistów z całego świata (stabilna frekwencja w porównaniu z 2017r.) spotkało się w Paris Nord Villepinte, aby odkryć najnowsze innowacje, podzielić się doświadczeniami z obszaru rolnictwa oraz znaleźć konkretne odpowiedzi na codzienne wyzwania.

Komunikat prasowy

Paryż, marzec 2019 r.

 

W niedzielę, 24 lutego 2019 roku, Didier Guillaume, francuski Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, zainaugurował targi i, korzystając z tej okazji, powtórzył słowa wsparcia dla sektora rolniczego, a także podkreślił znaczenie nowych rozwiązań dla rozwoju agroekologii.

 

Silny klimat biznesowy

Po raz kolejny na targach SIMA, przedstawiciele sektora rolnictwa mogli zapoznać się z wieloma projektami czekającymi na realizację.  

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej frekwencji SIMA w tym roku. Nasza obecność pozwoliła nam nawiązać wiele jakościowych kontaktów z przedstawicielami branży konstruktorskiej, a także z innymi startupami. To pozwala nam tworzyć synergie i budować silne więzi na przyszłość - powiedział Oscar Lauby, dyrektor ds. rozwoju firmy HKTC Technologies. 

- Odnieśliśmy wielki sukces wygrywając srebrny medal w konkursie SIMA Innovation Awards 2019. Dzięki temu, nasze stoisko odwiedziło kilka zagranicznych delegacji, które zaprezentowały naszą nowość inwestorom - dodaje Stéphanie Deboude, prezes Sodijantes Industrie. 

Michel Weber, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w New Holland France, podsumowuje: 

- Zaobserwowaliśmy dużą i pozytywną dynamikę na naszym stoisku, szczególnie w ciągu pierwszych 3 dni. Przez długi czas biznes w formie bezpośredniej na targach wystawienniczych praktycznie nie miał już miejsca, jednak dwa lata temu trend ten powrócił i ten rok zdaje się go potwierdzać. Udało nam się już zawrzeć kilka umów i podpisać kilka zamówień. 

 

Targi zdecydowanie międzynarodowe

Wraz ze wzrostem liczby międzynarodowych wystawców (+ 12,5% i 42 krajów reprezentowanych) i 25% wzrostem liczby odwiedzających, pochodzących ze 140 krajów, a także wraz z 400 międzynarodowymi delegacjami, SIMA coraz wyraźniej potwierdza swoją międzynarodową pozycję

Pozycja ta została także umocniona wizytą Jeana-Baptiste'a Lemoyne'a, Sekretarza Stanu przy Ministrze Spraw Europejskich i Spraw Zagranicznych. 

Wielu wystawców podziela tę opinię: 

- Zauważyliśmy, że wysoki poziom francuskich innowacji przyciągnął na SIMA wielu „menedżerów rolnictwa” z obu Ameryk i Europy Wschodniej - powiedział Xavier Faure, współzałożyciel Piloter sa Ferme. 

- W tym roku skupiliśmy się na animacji i użyteczności naszej sieci: wielu naszych przedstawicieli odbyło spotkania biznesowe. Odwiedziło nas także wielu rolników. Zauważyliśmy wzrost liczby gości z zagranicy: nasze stoisko odwiedziły osoby z około trzydziestu krajów. Ponadto, sytuacja rynkowa, znacznie lepsza niż w roku 2016/2017, w dużej mierze przekłada się na optymizm i panujący klimat biznesowy, dzięki którym podpisaliśmy wiele zamówień zakupu - podkreśla Benoit Carré, prezes Carré.

 

 

Zróżnicowane treści

Biorąc pod uwagę obawy branży rolniczej, SIMA stara się przedstawić realistyczny obraz 360° różnorodności produkcji i rozwiązań. W tym celu zorganizowano wiele konferencji i wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 2000 osób:

Okrągłe stoły skupiające się wokół głównych problemów branży rolniczej, takich jak rolnictwo ekologiczne, przyszłościowe systemy uprawy, rolnictwo w erze cyfrowej, hodowla zwierząt i technologie rolnicze;

Szczyt afrykański SIMA, międzynarodowa konferencja i praktyczne narzędzie dla rozwoju na kontynencie afrykańskim, który zgromadził blisko 200 osób i umożliwił wiele konstruktywnych dyskusji;

SIMA Dealers’ Day zgromadził dystrybutorów z całego świata, którzy dyskutowali na temat szkolenia i ewolucji działalności koncesjonariuszy;

Job dating, od otwarcia w niedzielę, umożliwił 190 kandydatom odkryć około 50 ofert pracy proponowanych przez 16 firm. Wiele umów jest już podpisywanych;

• Kolejna nowość edycji SIMA 2019, Hackathon, zorganizowany przez La Ferme Digitale wraz z konkursem firmy Atos, który przez 48 godzin pozwolił na współpracę programistów i profesjonalistów z sektora rolnictwa nad wykorzystaniem danych przestrzennych w rolnictwie.  Pierwszą nagrodę przyznano Ohm Sweet Home za projekt Mes Parcelles, pozwalający na optymalizację potencjału gleby dzięki rozwiązaniu Sentinel.

Informacje o targach SIMA były publikowane i udostępniane w sieciach społecznościowych. Dzięki temu na stronach Twittera zarejestrowano ponad milion wyświetleń #SIMA.

- SIMA to dla nas wyjątkowe targi, impreza, której nie można przegapić. Jest to miejsce wymiany opinii, w którym można nawiązać bezpośredni kontakt ze specjalistami z sektora rolniczego i skorzystać z ich doświadczenia. W tym roku nawiązaliśmy pierwsze kontakty z wpływowymi osobami z sektora rolnictwa, ponieważ pragniemy rozwijać z nimi współpracę - wyjaśnia Franck Lethorey, odpowiedzialny za kontakty z prasą i komunikację w Manitou Group.

 

Rekord SIMAGENA! 

W ciągu kilku lat, SIMAGENA stało się wyjątkowym wydarzeniem branży genetyki bydła. Dzień hodowli, nowość edycji 2019 roku, obfitował w atrakcje: otwarte pokazy, międzynarodowe aukcje oraz okrągły stół dyskusji. W czasie tego wydarzenia padł historyczny rekord Europy: na aukcji Paris Dairy Sale, zorganizowanej przez Genes Diffusion, jałówka Gah Olga des Grilles, córka Boldi V Gymnast została sprzedana za 130 000 euro dwóm związkom hodowców kanadyjskich i niemieckich.

- SIMAGENA to ważne targi promujące francuskie firmy i ich know-how. Edycja 2019 roku jest najwspanialsza od czasu, gdy imprezą zajmuje się KBS Genetic. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów z przedstawicielami z różnych krajów i branż. Frekwencja na wydarzeniu charakteryzowała się wysoką jakością. Odwiedzającymi byli zarówno rolnicy, jak i specjaliści bezpośrednio zainteresowani zagadnieniami SIMAGENA - powiedział Giuseppe Pantaleoni z firmy KBS Genetic organizującej SIMAGENA.

 

Materiał wideo podsumowujący targi oraz prezentujący opinie zwiedzających można obejrzeć

tu

 

 

Spotkajmy się w lutym 2021!

 

O Comexposium

Comexposium jest jednym ze światowych liderów w organizacji imprez profesjonalnych i konsumenckich, organizującym ponad 132 wydarzenia B2B i B2B2C na całym świecie, obejmujące wiele sektorów przemysłu, takich jak rolnictwo, branża spożywcza, handel i dystrybucja, e-commerce, moda , bezpieczeństwo, branża cyfrowa, budownictwo, branża wysokich technologii, optyka, edukacja, zdrowie i transport. Obecna jest w 30 krajach, firma Comexposium przyjmuje rocznie ponad 3,5 miliona odwiedzających i 48.000 wystawców. Jej główna siedziba znajduje się we Francji i zatrudnia prawie 880 pracowników w 17 krajach: Niemczech, Australii, Kanadzie, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Hong Kongu, Indiach, Indonezji, Japonii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Szwecji. Comexposium jest pozycjonowane jako twórca wymiany doświadczeń i spotkań między osobami indywidualnych a przedsiębiorstwami. 

www.comexposium.fr

 

O AXEMA

AXEMA jest francuskim stowarzyszeniem specjalistów branży rolno-środowiskowej i sprzętu rolniczego. Zrzesza francuskich producentów i importerów sprzętu rolniczego dla różnych sektorów produkcji rolnej, roślinnej i zwierzęcej, a także producentów i importerów sprzętu do utrzymania zieleni. Do AXEMA należy 230 firm, z których 69% to producenci, a 31% to importerzy.

 



Annonces sélectionnées