Można jeździć z niższym ciśnieniem

Opony rolnicze Continental z technologią VF

Dzięki zoptymalizowanej geometrii opasania i stopki ogumienie z nową technologią Very High Flexion ma elastyczne ściany boczne, co pozwala utrzymać trwałość oraz stabilność toru jazdy na wysokim poziomie nawet przy zredukowanym ciśnieniu lub dużym obciążeniu

 

Continental na tegorocznych targach Agritechnica zaprezentował opony rolnicze TractorMaster i CombineMaster z nową technologią Very High Flexion – VF. Dzięki zoptymalizowanej geometrii opasania i stopki ogumienie ma elastyczne ściany boczne, co pozwala utrzymać trwałość oraz stabilność toru jazdy na wysokim poziomie nawet przy zredukowanym ciśnieniu lub dużym obciążeniu.

Opony do maszyn rolniczych muszą być przystosowane do pracy na różnych nawierzchniach i przy zmiennym obciążeniu oraz prędkości, jednocześnie zapewniając stałą wydajność podczas długiej pracy. Opony VF wspierają rolników w wykonywaniu zróżnicowanych zadań, a przy tym pozwalają im nie tylko oszczędzić czas i paliwo, ale też uniknąć szkodliwego dla roślin zagęszczenia gleby. Do niedawna regulacja ciśnienia w oponach była konieczna w zależności od tego, czy pojazd był załadowany, czy pusty, poruszał się po drodze czy polu. Dzięki znacznie zwiększonej elastyczności prezentowane opony VF TractorMaster Hybrid, VF TractorMaster oraz VF CombineMaster mogą wytrzymać takie samo obciążenie przy ciśnieniu niższym o 40% w porównaniu ze standardowymi oponami oraz o 40% większe obciążenie przy takim samym poziomie ciśnienia i maksymalnej prędkości.

Kluczowym elementem opony jest stopka, która zapewnia właściwe ułożenie ogumienia na feldze. W oponach VF jej konstrukcja została wyprofilowana w taki sposób, aby była większa i bardziej elastyczna. Także wierzchołek stopki jest mniejszy, co pozwala uzyskać lepsze ugięcie opony, a także znacznie zmniejszyć obciążenie innych jej komponentów. Zapewnia to długą, bezawaryjną eksploatację opon.

Przy zbyt niskim ciśnieniu i dużym obciążeniu standardowe opony mogą szybko ulec uszkodzeniom, dlatego w przypadku opon VF zwiększona oraz usztywniona została powierzchnia barku i opasania. Zoptymalizowana pod tym kątem konstrukcja zmniejsza ryzyko deformacji i uszkodzeń, na przykład przez przebijające się występy bieżnika.

W nowych oponach VF zastosowano również technologię nylonowego karkasu — N.flex. Opatentowany materiał karkasu jest na tyle elastyczny, aby zabsorbować wstrząsy i powrócić do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość ogumienia oraz gwarantuje komfort pracy. Redukcja spłaszczeń bieżnika oznacza koniec nierównomiernej pracy opony po dłuższym postoju. (z)

 

Fot. Continental



Annonces sélectionnées