Jeśli ładowacze to… Sonarol

Maszyny o wytrzymałej konstrukcji

Firma Sonarol Sp.j. Najda oferuje szeroką gamę ładowaczy czołowych, obejmującą modele ŁC SNR 100/200/300/400/500 z przeznaczeniem do ciągników o mocy od 30 do 140 KM i udźwigu od 800 do 1800 kg.

Ładowacze firmy Sonarol charakteryzują się zwartą, wytrzymałą konstrukcją wykonaną w całości ze stali S 355. Ramiona wysięgników zbudowane zostały z profilu o kształcie „C”, które po połączeniu ze sobą tworzą moduł o podwójnych ściankach, grubościenna poprzeczna belka i dodatkowe wzmocnienia, zapewniają większą sztywność.

 

Nowoczesna konstrukcja

 

Hydraulika sterująca wykonana została z wykorzystaniem elastycznych dwuoplotowych przewodów, których część wystającą poza ramiona wysięgnika dodatkowo zabezpieczono tekstylną osłoną. Ponadto w modelach ŁC SNR 300/400/500 główna część instalacji umieszczona została w zamkniętej przestrzeni belki, co podczas pracy chroni ją przed bezpośrednim narażeniem na uderzenia i uszkodzenia.

W standardzie ładowacze wyposażone są w system mocowania z ramką EURO zgodny z normą ISO 23206, co pozwala zagregować je z większością narzędzi dostępnych na rynku.

Sterowanie ładowaczem odbywa się za pomocą elektrohydraulicznego zespołu sterującego (joystick-a) z wykorzystaniem linek Bowdena – zapewniających wyższy komfort pracy oraz umożliwiających sterowanie trzema sekcjami hydraulicznymi (opcjonalnie czterema).

Ładowacze posiadają amortyzator antywstrząsowy uruchamiany przełącznikiem w joystick-u, który niweluje drgania, a tym samym podwyższa komfort użytkowania i wydłuża trwałość maszyny. Uruchamianie amortyzatora z kabiny (w odróżnieniu od rozwiązań mechanicznych) skraca czas wykonywanej operacji.

 

Mocowane w trzech punktach

 

Prawidłowy montaż ładowacza wykonywany jest za pośrednictwem ramy wsporczej, która projektowana jest indywidualnie do każdego modelu ciągnika. Łączy się ona z ramą główną ciągnika w trzech punktach (przednia oś, obszar przekładni oraz tylna oś) dla odpowiedniego rozłożenia masy ładunku znajdującego się na ładowaczu. 

 

Korozja ich się nie ima

 

Odpowiednie przygotowanie powierzchni elementów do malowania poprzez śrutowanie oraz malowanie metodą proszkową gwarantuje wysoką estetykę produktu, a przede wszystkim odporność na działanie warunków atmosferycznych, takich jak: promienie słoneczne, woda czy kurz.

 

Priorytety inżynierów

 

Inżynierowie z Sonarolu podczas projektowania przywiązują szczególną uwagę do tego, aby:

• zamontowana konstrukcja nie ograniczała dostępności do standardowych operacji serwisowych oraz miejsc dostępu codziennej obsługi ciągnika;

• kąty skrętu kierownicy nie uległy zmniejszeniu;

• kąty nabierania i wysypu były optymalnie dobrane;

• była możliwość precyzyjnego poziomowania mechanicznego (zastosowanie belki poziomującej);

• można było łatwo i szybko podłączyć przewody hydrauliczne;

• prawidłowo zostało określone położenie środka ciężkości w ładowaczu czołowym, które wpływa na zmniejszenie amortyzacji ciągnika oraz zużycie paliwa.

 

Wyposażenie standardowe ładowaczy Sonarol 

 

• dwa dwuakcyjne siłowniki do podnoszenia;

• dwa dwuakcyjne siłowniki do operowania osprzętem;

• ramkę szybkomocującą z automatycznym zatrzaskiem narzędzi EURO;

• joystick sterujący ładowaczem oraz amortyzator wstrząsu z kabiny ciągnika, wyposażony w system blokujący zabezpieczający przed przypadkowymi ruchami joystick-a;

• regulowane nóżki podporowe;

• wskaźnik poziomu narzędzi;

• funkcję „pływającą”- kopiowanie terenu.

 

Fot. Sonarol



Annonces sélectionnées