Grupa Samson wprowadza nowe techniki aplikacji

Do optymalnego wykorzystania nawozów organicznych

Wtryskiwacz tarczowy IDs

Fot. Pichon

 

Marki Pichon i Samson rozszerzyły swoje linie produktów o dwa modele aplikatorów talerzowych (CDf i CDx) oraz nowy model wtryskiwacza tarczowego (IDs). Asortyment ramp z redlicą stopkową TSB, wprowadzony na targach Agritechnica pod koniec 2023 roku, został rozszerzony o modele TSB2 15-18-21m, podczas gdy Pichon wprowadza modele TSB1 7,5 i 9 m. 

Te nowe techniki aplikacji uzupełniają istniejące serie i oferują znaczące innowacje dla użytkowników. Od tej jesieni każda marka będzie dokładniej i indywidualnie informować o tych nowych narzędziach.

 

Wybór sprzętu jest kluczowy

 

Od kilku lat SAMSON AGRO edukuje swoich klientów na temat znaczenia i metod wykorzystania składników odżywczych zawartych w gnojowicy i oborniku. Optymalne wykorzystanie składników odżywczych jest nie tylko

niezbędne do zapewnienia trwałej żyzności gleby, ale także do maksymalizacji plonów. 

– Wybór sprzętu za wozem asenizacyjnym jest kluczowy – mówi Christophe Marzin, kierownik ds. produktów do rozprowadzania cieczy. – Nasze nowoczesne urządzenia, zaprojektowane do aplikacji powierzchniowej,

wtrysku i inkorporacji, zapewniają maksymalne wchłanianie składników odżywczych przez rośliny. Takie podejście poprawia zdrowie i produktywność gleby, jednocześnie redukując emisję amoniaku i przyczyniając się do czystszego środowiska. 

– Przestrzegając obowiązujących i przyszłych przepisów europejskich, nasze narzędzia, takie jak rampy z wężami wleczonymi, rampy z łyżwą, wtryskiwacze i agregaty talerzowe, umożliwiają precyzyjne i skuteczne wykorzystanie nawozów organicznych – dodaje Gabriel Lund, kierownik ds. marketingu produktów. – To nie tylko poprawia jakość powietrza, ale także pomaga polom rolniczym osiągnąć ich maksymalny potencjał, wspierając jednocześnie zrównoważone i przyjazne dla środowiska rolnictwo. 

 

Iniekcja lub inkorporacja

 

Kierowane dynamiką Grupy, marki Pichon i Samson właśnie wprowadziły na światowy rynek nowy model wtryskiwacza i dwa nowe modele aplikatorów talerzowych. Celem tych technik jest minimalizacja wpływu na środowisko poprzez precyzyjną aplikację, która zapewnia lepsze wchłanianie składników odżywczych w glebę.

Emisje zapachów i straty amoniaku są minimalizowane. Aby to osiągnąć, ważne jest, aby wybrać odpowiednią technikę aplikacji w oparciu o różne kryteria (rodzaje gleb/uprawy, warunki pogodowe itp.). Wtryskiwacze pozwalają na precyzyjne zastosowanie na poziomie korzeni przy minimalnym zakłóceniu gleby, co jest pożądane dla trawy i rosnących upraw, koncentrując się na efektywności i jakości składników odżywczych. Aplikatory talerzowe łączą nawożenie z przygotowaniem gleby, optymalizując wykorzystanie nawozów organicznych w obszarach mieszkalnych i przygotowując stanowiska do siewu w różnych kontekstach rolniczych.

Wtryskiwacz tarczowy IDs zapewnia głębokość wtrysku do 5 cm i szerokość roboczą 8 m. Połączenie dwóch stożkowych tarcz z tarczą tnącą umożliwia aplikację gnojowicy w sercu bruzdy. Unika się rozprysków, a roślinność jest chroniona.

Aplikator talerzowy CDf jest zaprojektowany do pracy na zaśmieconych powierzchniach (resztki roślinne, ściernisko, po zbiorze kukurydzy) i jest wyposażony w dwa rzędy talerzy: wtryskiwacze i pokrywy. Jest dostępny w wersjach 4,5 m i 6 m. Pierwszy rząd talerzy otwiera bruzdę w glebie, a dyfuzor aplikuje gnojowicę. Drugi rząd przykrywa bruzdę.

 

Aplikator talerzowy CDf

Fot. Pichon

 

Aplikator talerzowy CDx jest dostępny w wersji 8 m. Jest przeznaczony do użytku na ciężkich glebach z dużą ilością resztek roślinnych. Wyposażony jest w dwa rzędy talerzy, a jego solidna konstrukcja zapewnia trwałość i wytrzymałość. Boczne gwiazdy talerzowe dokładnie wyrównują powierzchnię gleby, umożliwiając natychmiastowy siew po wymieszaniu z glebą.

 

Aplikator talerzowy CDx

Fot. Samson

 

Modele IDs i CDf są dostępne zarówno pod markami Pichon, jak i Samson. Model CDx jest dostępny tylko pod marką Samson.

 

Dwa modele ramp ze stopką wleczoną TSB

 

Przedstawione jako zapowiedź na targach Agritechnica, rampa ze stopką wleczoną TSB jest dostępna w wersji TSB1 (jeden pionowy dystrybutor – szerokość robocza od 7,5 m do 9 m) pod marką Pichon oraz w wersji TSB2 (dwa pionowe dystrybutory – szerokość robocza od 15 m do 24 m) pod marką Samson. Oprócz istniejącego modelu dostępna jest nowa rampa TSB2 15-18-21 m. Seria TSB1 została opracowana, aby zastąpić aplikację materiałów emisyjnych, takich jak dysze rozbryzgowe. Dzięki swojemu opływowemu designowi, rampa z ze stopką wleczona TSB1 jest bardzo zwrotna. Jest polecana szczególnie do aplikacji nawozów organicznych na pagórkowatym terenie, bowiem zapewnia dokładne dostosowanie do konturów pola. Seria TSB2, z kolei, jest polecana m.in. dla dużych gospodarstw. Zapewnia niezbędną elastyczność, aby sprostać najbardziej wymagającym zadaniom rolniczym. Jej niezawodna i elastyczna konstrukcja ma na celu maksymalizację produktywności. Szerokość robocza zapewnia pożądane rozłożenie i równomierną aplikację nawozu w różnych warunkach i na różnych

rodzajach gleby. Opcjonalnie w modelu TSB2 Samson oferuje system Active Contour. Ta technologia pozwala ramionom rampy na łatwe dostosowanie się do konturów pola. Konstrukcja rampy umożliwia łatwą integrację z wszystkimi beczkowozami, zarówno nowymi, jak i już eksploatowanymi. (red)



Выбранные объявления