Mega (propozycja) dla rolnictwa

Cała gama pojazdów z nysy

Naczepa Mega Light3 - lekka wywrotka z aluminiową skrzynią, przeznaczona głównie do przewodu upraw rolnych, lekkiego kruszywa, materiałów budowlanych

 

Rolnictwo od lat zmienia swoje oblicze. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne urządzenia, pojazdy i cały wachlarz technologicznego wsparcia tej gałęzi przemysłu, nie jest już futurystyczną wizją natchnionych konstruktorów. Istotnym elementem wpływającym na zmianę techniki rolniczej są m.in., środki z budżetu europejskiego. Na dopłaty bezpośrednie za rok 2019 przeznaczono 15,2 miliarda złotych. Rolnictwo ma również do dyspozycji inne fundusze inwestycyjne i modernizacyjne.

W Polsce jest ponad 1,2 mln gospodarstw rolnych, które korzystają z dopłat unijnych, około 1/4 z nich to są gospodarstwa produkcyjne, które kupują maszyny rolnicze. W ubiegłym roku rolnicy kupili między innymi 8672 nowe ciągniki rolnicze - to dobry wynik, chociaż o 2% gorszy niż rok wcześniej.

Z kolei, gdy popatrzymy na zakupy nowych przyczep rolniczych, w ubiegłym roku odnotowano 5393 rejestracji, czyli o 372 więcej niż w 2018 roku.

 

Szeroka gama pojazdów rolniczych i okołorolniczych

 

Firma MEGA ma stabilną pozycję wśród największych polskich i światowych marek producentów pojazdów dla rolnictwa czy leśnictwa. Producent z Nysy koncentruje się na zaspokojeniu potrzeb transportowych, oferując pojazdy specjalistyczne do różnorodnych zastosowań, oparte zarówno na konstrukcjach aluminiowych, jak i stalowych.

Firma oferuje szeroką gamę pojazdów rolniczych i okołorolniczych. Od flagowej aluminiowej naczepy MEGALight3, która doskonale sprawdza się w przewozach płodów rolnych, przez wózek MARIO2 służący do sprzęgania ciągnika rolniczego z naczepą, po przyczepy i naczepy z rodziny Timber do przewozu drewna.

– Technika rolnicza w naszym kraju zmienia się w istotny sposób. Rosną wymagania i oczekiwania rolników. Zwłaszcza w szacowanej na około 300 tysięcy grupie gospodarstw produkcyjnych, które mają możliwości finansowe, aby inwestować w swój rozwój – mówi Piotr Krechowiecki, wiceprezes zarządu MEGA Sp. z o.o. – Z roku na rok jest to coraz bardziej wymagający rynek, w którym jakość, technologia i obsługa posprzedażowa mają niebagatelne znaczenie. Unowocześnianie pojazdów oraz optymalizacja ich masy własnej przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych jest wpisane w DNA naszej firmy. Jednocześnie priorytetem pozostaje bezpieczeństwo. Dbałość o szczegóły konstrukcji pozwoliły nam wydłużyć gwarancje producenta na konstrukcje stalowe i aluminiowe do 3 lat. Obejmuje ona gamę unowocześnionych pojazdów produkowanych od listopada 2019 roku.

 

{_image_}

Osie SAF przed montażem w pojazdach MEGA

 

W procesie produkcji MEGA korzysta z komponentów, materiałów i podzespołów wiodących światowych dostawców, jak np. SAF w przypadku osi. Zastosowane w pojazdach osie SAF INTRADISC zostały ściśle dopasowane do charakteru ich pracy. Cała konstrukcja jest bardzo stabilna i wyjątkowo lekka. Wzmocniona wersja CUSTOM DESIGN gwarantuje niezawodną pracę całego układu jezdnego w trudnych warunkach drogowych. Ponadto osie SAF INTRADISC CD nie wymagają skomplikowanej obsługi serwisowej, co wpływa na niskie koszty ich eksploatacji oraz obniżone koszty eksploatacji pojazdów.

Osie SAF są używane we wszystkich pojazdach przeznaczonych na rynek rolny – w naczepach Mega Light3, naczepach i przyczepach Mega Timber oraz w wózkach rolniczych Mario2

 

Naczepy, wózki, przyczepy

 

Naczepy aluminiowe z rodziny Mega Light3 o pojemnościach od 25 do 60 m3 na lekkiej stalowej ramie przeszły w ostatnich latach całkowity lifting, poczynając od poprawy parametrów - „odchudzenie” konstrukcji, czy też wzmocnienie wewnętrzne skrzyń w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia, a tym samym wydłużenie czasu jej eksploatacji po poprawę estetyki pojazdu. Te pojazdy są najchętniej kupowane przez przedsiębiorców rolnych, ponieważ doskonale nadają się do przewodu upraw. Ich zastosowanie jest bardziej uniwersalne – mogą służyć również do transportu materiałów budowlanych lub lekkich kruszyw.

Spółka rozwija także opracowany z myślą o potrzebach rynku rolnego wózek Mario 2, który będąc łącznikiem między naczepą oraz ciągnikiem rolniczym, potrafi stworzyć wielofunkcyjny zestaw rolniczy. Mario 2 wyposażony został w niezależną hydraulikę napędową WOM (zbiornik 160 l). W standardzie jest pneumatyczne sterowanie hydrauliką. Wśród oferowanych nowości znalazła się dodatkowa opcja zdalnego sterowania z kabiny ciągnika. Firma oferuje także możliwość zastosowania hydraulicznej łapy podporowej.

 

{_image_}

Wózek Mario 2, sprzęgający naczepę z ciągnikiem rolniczym

 

MEGA produkuje również przyczepy oraz dwa rodzaje naczep do przewozu drewna. Jedne lekkie z ażurową podłogą aluminiową oraz cięższe z pełną podłogą stalową. W obu naczepach montuje się aluminiowe ściany. Konstrukcje natomiast są wykonywane ze stali o zwiększonej wytrzymałości.

 

***

 

Mega od dwóch lat należy do francuskiej grupy Bealu. Firma przeszła głęboką reorganizację i nadal jest w fazie dalszego rozwoju. Szereg inwestycji oraz strategicznych decyzji zarządczych, także w zakresie planowania i prowadzenia produkcji, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. W skład grupy Benalu, światowego lidera w produkcji naczep i przyczep oraz zabudów pojazdów, obok MEGA, wchodzą obecnie Benalu, Bennes Marrel i Maisonneuve.

 



Ausgewählt anzeigen