Fot. Massey Ferguson
Massey Ferguson, światowa marka AGCO, ogłasza, że uzyskała certyfikat ISO 14001 dla swojego Systemu Zarządzania Środowiskowego (EMS) w swoim zakładzie w Beauvais we Francji, globalnym centrum doskonałości w zakresie projektowania i produkcji ciągników MF.
ISO 14001 to międzynarodowa norma, która zapewnia firmom ramy pomagające identyfikować, monitorować i kontrolować ich efektywność środowiskową poprzez efektywne wykorzystanie zasobów, minimalizację odpadów i redukcję wpływu na środowisko, w oparciu o ich własne priorytety i cele.
Przyznana przez Apave certyfikacja EMS kampusu Massey Ferguson w Beauvais we Francji według najbardziej uznanych standardów na świecie świadczy o zaangażowaniu AGCO w zmniejszanie śladu środowiskowego swojej działalności i usług, a także w podejmowanie konkretnych działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.
– Zobowiązujemy się do wyznaczenia w najbliższym czasie redukcji emisji w całej działalności. Uzyskanie certyfikatu ISO 14001 pomaga rozwijać zrównoważone praktyki we wszystkich obszarach naszej działalności, w tym w zakresie wody, odpadów, energii i emisji – powiedział Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający MF na Europę i Bliski Wschód. –Opracowując formalny system zarządzania środowiskowego z certyfikatem ISO 14001, nasi dealerzy, dystrybutorzy i klienci końcowi mogą być pewni, że przestrzegamy najlepszych praktyk, które zarządzają i minimalizują nasz wpływ na środowisko, a także zapewniają klientom rozwiązania wspierające ich przejście na bardziej zrównoważone praktyki. To ważne osiągnięcie i bezpośredni rezultat zaangażowania i ciężkiej pracy naszych zespołów.
W ostatnich latach społeczna odpowiedzialność biznesu stała się integralną częścią strategii AGCO. Od 2023 roku marka Massey Ferguson zobowiązała się do prowadzenia działalności jako odpowiedzialna firma i zdefiniowała cztery filary zrównoważonego rozwoju z ambitnymi celami, które mają kierować wszystkimi jej praktykami i rozwojem biznesu.
– Nasze cztery filary zrównoważonego wzrostu obejmują zrównoważone rozwiązania dla rolników, zrównoważone operacje, potencjał i zaangażowanie ludzi oraz tworzenie wartości w naszym lokalnym ekosystemie – dodał Thierry Lhotte. (red)