Gąsienicowe ciągniki Landini wkraczają do Polski

Trekker4 i Trekker3 Compact

Trekker4 jest polecany m.in. do pracy w sadzie i w górach

Fot. Landini

 

Podczas targów Agrotech Kielce 2023 (17-19 marca), po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany gąsienicowy ciągnik Landini Trekker4. Nowością oferowaną na polskim rynku jest też kompaktowy ciągnik gąsienicowy Landini Trekker3

 

Trekker4 do sadu i w góry

 

Trekker4 Pojazd spełnia normę emisji spalin Stage V, wyposażony jest w filtr DPF z pasywną regeneracją, katalizator utleniający DOC oraz, tylko w modelach o mocy powyżej 56 kW, katalizator selektywnej redukcji emisji SCR i 10,5-litrowy zbiornik AdBlue.

Modele 4-085, 4-095, 4-105, 4-110 i 4-120 osiągają moc w zakresie od minimum 75 KM do maksimum 112 KM.

Takie same wymiary i wysokość jak w wersji Stage IIIB sprawiają, że Trekker4 nadaje się do pracy w sadach (wersja F) i w górach (wersja M). Jego stylistyka jest zgodna ze stylem przyjętym dla nowej rodziny produktów Landini.

Najważniejsza innowacja dotyczy platformy, która jest całkowicie odizolowana od pojazdu i komory silnika. Rozwiązanie to zapewnia całkowitą izolację od ciepła i drgań, przy wyraźnej poprawie komfortu. Widoczność przednia i boczna oraz ergonomia zostały poprawione dzięki zoptymalizowanemu fotelowi kierowcy oraz całkowicie przeprojektowanej bocznej konsoli sterowania.

Jako opcja, nowa 6-słupkowa kabina, dostępna z systemem filtracji kategorii 2, klimatyzacją i radiem, chroni operatora przed kurzem, hałasem i czynnikami atmosferycznymi.

Przekładnia 16 + 8 wyposażona jest w rewers zsynchronizowany (zaleta w porównaniu z konkurencją) i może być skonfigurowana z nadbiegiem, aby zwiększyć prędkość maksymalną do 15 km/h, lub alternatywnie z biegami pełzającymi, które pozwalają na osiągnięcie minimalnej prędkości 300 metrów na godzinę.

Gąsienice są dostępne w wersji stalowej lub gumowej. W wersji F półsmarowane gąsienice stalowe mają szerokość od 310 do 360 mm, natomiast w wersji M te same gąsienice są dostępne w szerokości 400 lub 450 mm. Gumowe podeszwy w obu wersjach mają szerokość 400 mm, a szerokość pojazdu wynosi 1.132 mm w modelu F i 1.300 mm w modelu M.

Pedały hamulca są zamontowane w stylu samochodowym i sterowane hydraulicznie, z korzyścią dla komfortu i bezpieczeństwa.

Zbiorniki, jeden z tyłu i jeden z boku, są połączone ze sobą i mają łączną pojemność 85 litrów, co pozwala na dużą autonomię pracy w ciągu dnia w polu.

Trekker4 posiada podwójny obwód hydrauliczny, z pompą o wydajności 28,5 l/min do układu kierowniczego i pompą o wydajności 42 l/min do zasilania podnośników oraz zaworów. Do podstawowego wyposażenia można dodać trzy tylne zawory hydrauliczne, a dwa kolejne można dodać, aby uzyskać w sumie pięć, z opcjonalnymi sześcioma przednimi szybkozłączami i rozdzielaczem przepływu. 

Tylny podnośnik, jeszcze bardziej ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji i wzbogacony o opcjonalny ELS, ma maksymalną ładowność 3.150 kg w standardowej konfiguracji i 4.500 kg, gdy jest wyposażony w dwa dodatkowe siłowniki hydrauliczne.

 

Trekker3 Compact

 

Całkowitą nowością oferowaną na polskim rynku jest najbardziej kompaktowy ciągnik gąsienicowy w swojej kategorii, Landini Trekker3 Compact, maszyna z płaską platformą, która jest ewolucją poprzednika Landini, Trekker F Compact. Ten ciągnik polecany jest do pracy w trudnych warunkach i w bardzo wąskich rzędach. Wyposażony został w 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 2,5-litrowy 75 konny silnik Kohler, wybrany ze względu na swoją kompaktowość i wydajność, jak również z uwagi na to, iż spełnia kryteria emisji Stage V, dzięki bezregeneracyjnym systemom DOC, które nie wpływają na wydajność maszyny. 

Zwrotność, łatwość prowadzenia, także na zboczach, oraz łatwość obsługi zapewniają ultrakompaktowe wymiary Trekker3 Compact, z minimalnym prześwitem 213 mm i całkowitą szerokością 1.150 mm.

Ciągniki Landini, obok takich marek jak McCormick i Valpadana, konstruuje, produkuje i dystrybuuje Argo Tractors Spa, międzynarodowe przedsiębiorstwo należące do Argo Industrial Group, z siedzibą w Fabbrico (RE) – Włochy.

W pięciu fabrykach roczna produkcja wynosi 22.000 ciągników. (z)

 

Trekker3 Compact - najbardziej kompaktowy ciągnik gąsienicowy w swojej kategorii

Fot. Landini



Ausgewählt anzeigen