Nowy wtryskiwacz Samson do dokładnego i delikatnego dozowania

Zaprojektowany z myślą o rolnictwie klasycznym, uprawie bezorkowej i strip till

Fot. Samson

 

SAMSON AGRO A/S, z siedzibą w Viborg w Danii poszerzył gamę narzędzi o kolejny wtryskiwacz: jednotarczowy SAMSON TS. Nowy wtryskiwacz został zaprojektowany z myślą o optymalnym wykorzystaniu  nawożenia gnojowicy poprzez delikatne wtryskiwanie w większej liczbie rodzajów upraw i warunków glebowych.

Nowy wtryskiwacz jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych, 8 i 12 metrów: TS 8 i TS 12.

Samson TS współpracuje z wozem do gnojowicy PG II i sterownikiem SlurryMaster 8000, aby aplikować ciecz dokładnie, delikatnie i inteligentnie.

Dzięki wąskiemu krążkowi wtryskiwacza, który otwiera rowek do wstrzykiwania cieczy, TS dozuje składniki odżywcze dokładnie tam, gdzie rośliny mogą je najlepiej wchłonąć, bez rozbijania i mieszania gleby, jak w przypadku tradycyjnego wtrysku.

– Powszechnie wiadomo, że gdy rośliny otrzymują składniki odżywcze w systemie korzeniowym, w odpowiedniej objętości i we właściwym czasie, emisja szkodliwych dla środowiska substancji jest zminimalizowana – mówi Niels Haubjerg, product manager for slurry technology w Samson Agro A/S. – Wraz z chęcią zmniejszenia tych emisji poprzez wtrysk gnojowicy, nowe zasady uprawy, takie jak rolnictwo klasyczne, No Till i Strip Till zyskują obecnie na popularności. Opracowaliśmy Samson TS do użytku w ramach tych właśnie zasad.

Samson TS jest również w pełni przygotowany do automatycznych systemów sterowania z GPS i elektronicznymi mapami aplikacji.

Wtryskiwacz podzielony jest na sekcje o szerokości 1 metra, z których każda może być obsługiwana indywidualnie za pomocą SlurryMaster 8000. Indywidualna kontrola za pomocą ośmiu lub 12 sekcji pomaga uniknąć nadmiernego i niedostatecznego nawożenia podczas nakładania się klinów i uwrocia.

Wtryskiwacz wykorzystuje zmienne dawkowanie do dokładnego wstrzykiwania wymaganych ilości składników odżywczych za pomocą zautomatyzowanego procesu we współpracy z kompatybilnym z ISOBUS systemem GPS, opartym np. na mapach plonów z ostatnich lat.

Obie części przyczyniają się do zwiększenia potencjału plonowania, dzięki bardziej wydajnemu nawożeniu, ale także zapewniają korzyści dla środowiska poprzez zmniejszenie lokalnego nawożenia i stosowanie składników odżywczych w zależności od potencjału absorpcyjnego gleby, a także roślin. (z)



Выбранные объявления