Nowa Samba na łące

SaMASZ poszerzył ofertę kosiarek lekkich

Mała masa kosiarki Samba 300 F (580 kg) przy szerokości koszenia 3 m wpływa na niskie zapotrzebowanie na moc, umożliwia agregowanie maszyn z mniejszymi ciągnikami i nie powoduje niszczenia darni

 

SaMASZ  uzupełnił ofertę kosiarek lekkich o kosiarkę czołową pchaną Samba 300 F oraz o kosiarkę dyskową boczną Samba 320. Obie wyposażono w listwę tnącą własnej konstrukcji – LiteCUT, przetestowaną na łąkach całego świata. Nowe maszyny można agregować z innymi kosiarkami klasy lekkiej i tworzyć zespoły koszące z logo SaMASZ.

Mała masa kosiarek (np. Samba 300 F waży 580 kg) przy szerokości koszenia 3 m (Samba 300 F) i 3,2 m (Samba 320) wpływa na niskie zapotrzebowanie na moc, umożliwia agregowanie maszyn z mniejszymi ciągnikami i nie powoduje niszczenia darni. Maszyny są proste w obsłudze i posiadają możliwość regulacji w zależności od warunków pracy i oczekiwanych efektów. 

Samba 300 F może pracować w zestawie z kosiarkami tylnymi. 

Do jej zalet należy regulacja szerokości pokosu od 1,3 do 1,5 m w zależności od zastosowanej wersji wyposażenia (bez zgarniaczy talerzowych lub z podwójnym zgarniaczem), ponadto łatwa regulacja i duży zakres kopiowania bocznego, zastosowanie trójkąta zaczepowego umożliwiającego szybkie i łatwe podczepienie maszyny do ciągnika i odczepianie,  a także łatwa regulacja systemu odciążenia belki tnącej, gwarantująca dokładne koszenie i ochronę darni, możliwość zamontowania tablic oświetleniowych i ślizgów wysokiego koszenia, napęd bezpośrednio na listwę tnąca, eliminujący straty mocy i efektywnie wykorzystujący całą szerokość listwy. 

Samba 320 sprawdza się na terenach górskich oraz podmokłych, gdzie masa maszyny oraz ciągnika ma duże znaczenie. Dodatkową jej zaletą jest możliwość pracy z kosiarkami frontowymi. Jest to lekka i wytrzymała konstrukcja. Dysponuje regulacją szerokości pokosu oraz wysokości koszenia od 4 do 6 cm i zwiększenia jej nawet o 3 cm przy zastosowaniu płóz wysokiego koszenia. Bezstopniowa regulacja nacisku na podłoże i duży zakres kopiowania terenu chronią darń, zapobiegając rozwojowi niepożądanych gatunków roślin, pozbawionych wartości odżywczej. Producent wskazuje na niskie koszty eksploatacji (większość napraw konserwacyjnych można wykonać we własnym zakresie). System blokad i możliwość hydraulicznego składania maszyny ułatwiają pracę na uwrociach i poruszanie się po drogach publicznych. Regulowane sworznie dolnego zaczepu umożliwiają agregację z różnymi typami ciągników. Automatyczna kontrola naciągu pasów klinowych przekładni pasowej zapewnia cichą pracę maszyny i zabezpiecza ją przed uszkodzeniem. (z)

 

Fot. SaMASZВыбранные объявления