Kosi i spulchnia na dużą skalę

Nowy model Pöttingera: NOVACAT 402 ED

NOVACAT 402 ED, największa kosiarka zaczepiana z tyłu ze spulchniaczem

Fot. Pöttinger

 

Austriacki producent maszyn rolniczych Pöttinger rozszerzył swoją ofertę kosiarek o kolejną maszynę: NOVACAT 402 ED o szerokości roboczej 3,88 m jest największą zawieszaną z tyłu kosiarką ze spulchniaczem na rynku. 

 

Szybkie i równomierne schnięcie

 

Spulchniacz palcowy w NOVACAT 402 ED troszczy się o luźne, równomierne odłożenie pokosu. Nazwa ED (Extra Dry) jest tego gwarantem. Palce w formie V wykonane z hartowanej stali są łożyskowane gumowymi elementami. To zapewnia długi czas ich użytkowania. Zaokrąglona forma dużej pokrywy spulchniacza i regulowane kierownice pokosu umożliwiają luźne, równe odłożenie pokosu i szybki, równomierny proces schnięcia. Intensywność spulchniana może być zmieniana. Odpowiednio do potrzeb możliwe jest szerokie rozrzucenie pokosu lub bardziej zwarte.

Nowością w NOVACAT 402 ED jest lekka pokrywa ochronna spulchniacza. Jest ona częściowo wykonana z aluminium.

Hydrauliczne cięgno dolne gwarantuje łatwe sprzęganie bez obracania ramion podnośnika przy traktorze. Dodatkową korzyścią jest to, że kosiarka jest właściwie odciążona, a na uwrociu znajduje się w optymalnej odległości od podłoża. Podczas podnoszenia belka kosząca jest dodatkowo stabilizowana przez odpowiedni siłownik. Dzięki temu przez pokos można ostrożnie przejechać, a kosiarka jest stabilna podczas transportu. 

Do transportu kosiarka  jest wychylana hydraulicznie do tyłu. Wychylenie maszyny odbywa się w prosty i wygodny sposób z kabiny ciągnika przez zawór dwustronnego działania. Daje to również dobry wgląd na procesy zachodzące z tyłu maszyny. Mechanizm obrotowy służy jednocześnie jako zabezpieczenie przed najazdem. Kosiarka bez konieczności opuszczania kabiny przez operatora jest od razu gotowa do pracy.  

 

Bezpieczeństwo podczas koszenia 

 

Jako wyposażenie dodatkowe w NOVACAT 402 ED, podobnie, jak w przypadku innych kosiarek z poziomym składaniem do transportu, dostępny jest obciążnik zapewniający bezpieczne przemieszczanie się. Możliwe jest elastyczne balastowanie do 600 kg, przez co obciążenie koła z tylu z lewej strony jest większe. Dodatkowo zostaje zredukowane obciążenie obrotowe wałka podnośnika i w ten sposób zwiększone bezpieczeństwo jazdy. (z)

 Выбранные объявления