Fede Inverter Qi 9.0 H3O

opryskiwacz sadowniczy

Fede Inverter Qi 9.0 H3O to nowy opryskiwacz sadowniczy dostępny na polskim rynku. Firma Gravit – polski dystrybutor Fede – zaprezentowała go w listopadzie 2017 roku na Targach Horti-Tech w Kielcach. Model zaskoczył innowacyjnymi rozwiązaniami wykorzystującymi nowe technologie usprawniające prace i podnoszące ich precyzję.

Inverter Qi 9.0 H3O – innowacyjny i wydajny

Firma Fede powstała w 1967 roku w Hiszpanii. Dużą popularność wśród polskich sadowników zdobył opryskiwacz  Fede Air Blast Inverter Qi 9.0 z wysokowydajnym wentylatorem (900 mm), regulowaną kolumną opryskową i sterowanymi elektrycznie elektrozaworami.

Obecnie na polski rynek trafił kolejny model tej znanej hiszpańskiej marki – Inverter Qi 9.0 H3O. Jest to wydajny opryskiwacz sadowniczy, który pozwala zmniejszyć ilość potrzebnych zabiegów oraz ich koszty.

Konstruktorzy wykorzystali tutaj szereg nowych technologii. Parametry zabiegów można ustawiać na tablecie połączonym z opryskiwaczem. Komputerowe sterowanie przekonuje kolejnych sadowników, ze względu na niższe koszty zabiegów. Precyzyjne ustawienia prędkości, ciśnienia, wysokości drzewek oraz rozstawów pomiędzy rzędami pozwala obniżyć zużycie środków ochrony roślin.

Za pomocą oprogramowania, zainstalowanego na tablecie, można także dokonywać bieżących pomiarów wilgotności powietrza i temperatury oraz dostosowywać wydatki powietrza do konkretnych drzewek. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 30% środka wykorzystywanego do opryskiwania. Sterowanie komputerowe pozwala również obniżyć spalanie paliwa nawet o 25%.

Producent bardzo dużą wagę przywiązał do wydajności zabiegów. Kolumna opryskowa pozwala na wydajne opryskiwanie drzewek do 5 m wysokości. Wentylator 900 mm posiada odwrócony ciąg, dlatego opryskiwacz nie zasysa zanieczyszczeń.

Ograniczenie liczby zabiegów

Gospodarstwa sadownicze wykonują, w jednym sezonie, nawet do 28 zabiegów. Środki ochrony roślin mają chronić drzewa i owoce przed chorobami oraz szkodnikami. Taka ilość zabiegów jest jednak kosztowna i nie do końca przyjazna dla środowiska.

Fede Inverter Qi 9.0 H3O jest bardzo precyzyjny, dlatego pozwala ograniczyć liczbę zabiegów do 20. Maszyna ma wbudowany zaawansowany system GPS, który mapuje plantację i ogranicza do minimum puste przejazdy. Na podstawie wyliczeń eliminowane są także przejazdy podwójne.Выбранные объявления