Ciągniki Valtra piątej generacji

Uniwersalne pojazdy Serii G

Seria G to uniwersalne ciągniki rolnicze, których można używać na przykład do prac z ładowaczem czołowym

 

 

Seria G to nie tylko pierwsi reprezentanci piątej generacji produktów Valtra, ale także zupełnie nowe ciągniki, plasujące się pomiędzy popularnymi Seriami A i N. 

W jej skład wchodzi także pierwszy ciągnik w segmencie 100–145 KM wyposażony w system SmartTouch oraz dający pełne możliwości w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Popularny podłokietnik SmartTouch jest zatem teraz dostępny dla wszystkich ciągników Valtra w segmencie 100–400 KM. Telemetria Valtra Connect jest standardem w modelach Versu Serii G, a modele Active i Versu są także wyposażone w wydajną hydraulikę wykrywającą obciążenie. Pojazdy Serii G dostępne są w czterech standardach wyposażenia: Basic, Komfort, Technologia i Technologia Pro. Klienci będą również mogli zamówić produkowane w fińskiej fabryce ciągniki Serii G z funkcjami specjalnie dostosowanymi w studio Unlimited.

– Seria G to uniwersalne ciągniki rolnicze, których można używać na przykład do prac z ładowaczem czołowym, oprysków, produkcji pasz i uprawy warzyw przy użyciu inteligentnych technik rolniczych – mówi Mikko Lehikoinen, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu. – Obsługa takiego uniwersalnego ciągnika powinna być łatwa i bezpieczna, a pojazd powinien zapewniać wygodne warunki pracy przy doskonałej widoczności oraz być wyposażony w mocną hydraulikę i ładowacz czołowy. Podsumowując, Seria G to kompaktowe, ale wciąż potężne maszyny. 

Jak podkreśla producent, nowe pojazdy Valtra z Serii G są łatwe w obsłudze i konserwacji. Wyposażenie pojazdu można dobrać według indywidualnych potrzeb, a do tego można dokładnie przewidzieć koszty eksploatacji, dzięki specjalnym rozwiązaniom finansowym i umowom serwisowym. Usługi posprzedażowe Valtra Connect, Care & Go sprawiają, że koszty eksploatacji ciągnika są przewidywalne.

 

Nowoczesna i przestronna kabina

 

Pojazdy Serii G posiadają nowoczesne i przestronne kabiny, w których przeszklona powierzchnia ma wielkość 5,7 m2, z czego 0,35 m2 to sam panoramiczny dach. Amortyzowana kabina wraz z ogrzewaniem i klimatyzacją oraz podgrzewane lusterka i wtyczki USB do ładowania, które dostępne są wraz z dodatkowym zasilaczem, dodatkowo zwiększają komfort użytkowania pojazdu.

Modele Versu z interfejsem SmartTouch mogą zyskać dostęp do takich samych funkcji SmartFarming jak większe modele z Serii N i T. Dostępne są również modele Active, wyposażone w układ automatycznego prowadzenia i funkcje dla rolnictwa precyzyjnego, które można aktywować za pomocą terminala SmartTouch Extend.

Seria G została zaprojektowana tak, by stworzyć ciągnik polecany do prac z ładowaczem czołowym. Zapewnia bardzo dobrą widoczność, dobry rozkład masy, ładowacz czołowy zintegrowany z podwoziem, funkcję asystenta hydrauliki, która automatycznie zwiększa prędkość obrotową silnika, a także trzecią sekcję ładowacza czołowego (Live 3), która umożliwia jednoczesne korzystanie z aż trzech różnych funkcji ładowacza czołowego.

Oprócz prac polowych i rolniczych, pojazdy Serii G nadają się również do prac leśnych – tak jak wszystkie poprzednie ciągniki Valtra. Do takich zadań pojazdy Serii G można wyposażyć w wąskie błotniki, stalowy zbiornik paliwa, szyby poliwęglanowe, opony leśne, obrotowy fotel kierowcy i osłonę kabiny. Można też zamontować na nich dodatkowy zestaw świateł, w skład którego wchodzą cztery przednie światła robocze, a także sześć świateł tylnych, które włączają się automatycznie podczas cofania, jeszcze bardziej ułatwiając pracę w ciemności.

 

Wszechstronna przekładnia do szerokiego zakresu zadań

 

Pojazdy Serii G wyposażone są w skrzynię biegów 24+24R z czterema zakresami i sześcioma biegami Powershift. Zmiana biegów od zakresu B do C oraz C do D następuje automatycznie, co ułatwia obsługę ciągnika, szczególnie na drogach. Hamulec postojowy zintegrowany jest z dźwignią zmiany biegów przód-tył, co jest rozwiązaniem charakterystycznym dla pojazdów tej marki, a ponadto kierowca może zaprogramować własne ustawienia przekładni. Najwolniejsza prędkość robocza z wykorzystaniem biegu pełzającego to zaledwie 120 metrów na godzinę, co jest przydatne na przykład przy uprawie warzyw.

Modele Versu można obsługiwać tylko za pomocą dźwigni napędu, zaś dzięki funkcji AutoTraction inne modele także nie wymagają dużego wykorzystania sprzęgła. Funkcja zatrzymania na wzniesieniu (hill-hold) pozwala utrzymać ciągnik w bezruchu nawet na stromych wzgórzach bez konieczności używania hamulca.

Modele HiTech posiadają otwarty układ hydrauliczny o wydajności 100 litrów na minutę, podczas gdy modele Active i Versu wyposażone są w układ hydrauliczny z czujnikiem obciążenia o wydajności 110 litrów na minutę. Z przodu i z tyłu pojazdu można zamontować do czterech bloków hydraulicznych. Modele Versu dostępne są z maksymalnie pięcioma zaworami hydrauliki zewnętrznej z tyłu i maksymalnie czterema z przodu.

Minimalna siła podnoszenia z tyłu to 50 kN w całym zakresie podnoszenia oraz 30 kN z przodu. Dostępny jest również przedni WOM. Przy wykorzystaniu WOM-u z tyłu pojazdu dostępna jest funkcja regulacji zależnej od prędkości jazdy oraz dwie dodatkowe prędkości WOM-u.

 

Kompaktowy silnik AGCO Power

 

Nowe pojazdy Serii G napędzane są czterocylindrowymi silnikami AGCO Power o pojemności 4,4 litra. Kompaktowy rozmiar silnika sprawia, że maska ciągnika jest niezwykle niska, co poprawia widoczność. Silnik spełnia wymogi normy emisji Stage V bez recyrkulacji spalin. Elektroniczny zawór upustowy spalin i wtrysk typu common rail firmy Bosch, wytrzymujący ciśnienie do 1600 barów, zapewniają szybką reakcję i wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika.

 Przy jeździe na biegu B5 lub wyższym, wszystkie modele umożliwiają wykorzystanie trybu transportowego już przy prędkościach dostosowanych do jazdy w polu. Przy korzystaniu z WOM dostępna jest również tradycyjna funkcja Valtra Sigma Power Boost.

G125 Eco to oszczędny pod względem zużycia paliwa model EcoPower, pozwalający kierowcy wybrać tryb Power lub Eco, który obniża prędkość obrotową silnika przy jednoczesnym zwiększaniu momentu obrotowego aż do 555 Nm. Modele Valtra EcoPower emitują w efekcie niższy hałas.

Wraz z wprowadzeniem na rynek Serii G, piątej generacji produktów Valtra, marka zaprezentuje także swój nowy wizerunek. Mimo iż wiele elementów pozostanie niezmienionych, przykładowo logo i slogan „Your working machine”, to wiele innych szczegółów ulegnie zmianie. Nowa estetyka będzie stanowiła kontynuację wyrazistego, skandynawskiego wizerunku marki. (z)

 

Dane techniczne:

 

Moc (KM/kW)

Moc (tryb transportowy) (KM/kW)

M. obrotowy (Nm), (stand./tryb trans.)

G105

105/78

110/82

440/470

G115    

115/85

120/90

460/510

G125ECO

115/85

125/93

518/555

G125 std

125/93

130/97

520/540

G135

135/100

145/107

550/560

 

W skład nowej serii wchodzi także pierwszy ciągnik w segmencie 100–145 KM wyposażony w system SmartTouch oraz dający pełne możliwości w zakresie rolnictwa precyzyjnego

 

Seria G to kompaktowe ciągniki, łatwe w obsłudze i konserwacji

 

Fot. Valtra

 Выбранные объявления