Bobcat TL30.70

Funkcjonalna ładowarka teleskopowa dla gospodarstw rolnych

Firma Bobcat zaprojektowała nową ładowarkę teleskopową dedykowaną branży rolniczej. Model TL30.70 ma udźwig 3 tony, a wysięg ramienia sięga 7m. Ładowarka jest niewielka i zwrotna (szerokość poniżej 2,1 m), dlatego doskonale sprawdzi się w małych i średnich gospodarstwach rolnych. Premiera maszyny odbyła się na Targach Agritechnica w Hanowerze.

Bobcat TL30.70 – zwrotna ładowarka kompaktowa

Bobcat TL30.70 to kompaktowa ładowarka zaprojektowana przede wszystkim z myślą o średnich i małych gospodarstwach. Dobrze sprawdzi się ona zarówno do obsługi hodowli drobiu, owiec, kóz i bydła (mięsne, mleczne), jak i gospodarstw nastawionych na uprawy.  Można ją zastosować podczas produkcji kiszonek i sianokiszonek, rozładunku pasz bądź nawozów.

Maszyna jest wydajna, posiada zaawansowany system hydrauliczny i umożliwia błyskawiczne ruchy wysięgnika. Przy tym, ładowarka ma niecałe 2,1 szerokości (przy dużych oponach 24-calowych), co gwarantuje doskonałą zwrotność niezbędną podczas pracy w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Praktyczna kabina

Ładowarkę teleskopową Bobcat TL30.70 rolnicy będą mogli kupić z niskim lub wysokim montażem kabiny. W pierwszym przypadku, wysokość maszyny nie przekracza 2,1 m. Wersja z wysokim montażem kabiny sprawdzi się zaś wszędzie tam, gdzie niezbędna jest dobra widoczność.

Amortyzacja kabiny zapewnia komfort dla operatora, a maksymalna prędkość sięgająca 40 km/h pozwala na wygodny przejazd na pole.

Wytrzymałe ramy

Model TL30.70, podobnie, jak inne ładowarki teleskopowe firmy Bobcat, posiada spawaną ramę, która jest bardzo wytrzymała. Niski środek ciężkości zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji, co bezpośrednio przekłada się na stabilność maszyny i bezpieczeństwo pracy.

Części osłonięte są płytą, dlatego ładowarka jest w stanie wydajnie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach gruntowych. Woda, błoto czy drobne kamyki nie przedostają się do ważnych podzespołów, co gwarantuje długą eksploatację i obniża koszty konserwacji.

Silnik Diesla – mocny i ekologiczny

W ładowarkach TL30.70 producent zastosował silniki Bobcat D34. Jednostki napędowe łączą odpowiednią wydajność z zastosowaniem systemów spełniających normy dotyczące emisji spalin na terenie Unii Europejskiej.

Rolnicy mogą wybrać wersję z silnikiem o mocy 75 KM (55 kW). Jednostka napędowa spełnia wymogi normy Stage IIIB. Ta konfiguracja doskonale sprawdzi się w gospodarstwach nastawionych na uprawę, ponieważ silnik jest energooszczędny.

Do holowania przyczep oraz innych prac w trudnych warunkach lepiej sprawdzi się wersja z silnikiem o mocy 100 KM (75 kW), który został wyposażony we wtrysk DEF oraz system SCR. Jednostka napędowa spełnia bardziej restrykcyjne wymogi normy Stage IV dotyczące emisji spalin.

Skrzynia biegów Hydro-Vario – płynna zmiana biegów

Hydrostatyczna skrzynia biegów (Hydro-Vario) pozwala na bardzo płynną pracę, niezależnie od panujących warunków zewnętrznych. Skrzynia ta wykorzystuje nowoczesną technologię shit-on-fly, która gwarantuje możliwość szybkiej zmiany biegów. Za pomocą ładowarki można holować przyczepy i inne obiekty o wadze do 17 ton.

Pozostałe funkcje – wyższa wydajność i komfort pracy

Ładowarka posiada szereg innowacyjnych funkcji, które stanowią nowość wśród innych maszyn tego znanego producenta. W modelu TL30.70 zastosowano automatyczny hamulec postojowy, który pozwala operatorowi na pełne bezpieczeństwo podczas pracy.

Technologa Power lift pozwala przyspieszyć pracę wysięgnika. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się, gdy zależy nam na szybkim i sprawnym rozładunku bądź załadunku.

Ładowarka Bobcat TL30.70 posiada również układ kontroli prędkości SMS pozwalający na regulowanie szybkość jazdy bez względu na obroty silnika oraz układ sterowania SHS, który pozwala wygodnie dostosowywać ruchy wysięgnika do konkretnej pracy.

Bobcat TL30.70 – polscy dystrybutorzy

Ładowarki Bobcat, dedykowane dla sektora rolniczego, dostępne są w ofercie Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „Fino” z siedzibą główną w Chełmie (wyłączny dealer Bobcat na Lubelszczyźnie).

Rozbudowaną ofertę ładowarek teleskopowych Bobcat przygotowała również firma KMK AGRO ze Środy Wielkopolskiej (dystrybutor ciągników i maszyn rolniczych, kombajnów zbożowych, ładowaczy, mini-ładowarek i mini-koparek, zautomatyzowanych linii pakujących).Выбранные объявления