Maszyny CFS Cross Farm Solution w portfolio Pöttingera

W sierpniu austriacki producent rozszerzy ofertę

Zarządy Pöttinger i CFS 

 

Austriacki producent maszyn rolniczych Pöttinger rozszerza swoją ofertę maszyn do uprawy gleby: z początkiem sierpnia 2021 do sprzedaży wejdą różnego rodzaju urządzenia do pielęgnacji upraw. 

W ten sposób w szerokiej palecie produktów zostanie wypełniona luka. Pöttinger znalazł partnera do produkcji tych maszyn i jest nim austriacka firma CFS Cross Farm Solution z Stoitzendorf. Szczegóły dotyczące tej oferty maszyn, zostaną podane wczesną wiosną 2021.

 

Nowe produkty do pielęgnacji upraw

 

Redukcja chemicznych środków ochrony roślin, narodowe programy wspierające rolnictwo i wzrastający popyt na produkty spożywcze powstałe w wyniku zrównoważonej uprawy, na stałe zamieniają sposób produkcji rolniczej. Rolnicy zostali skonfrontowani z nowymi wyzwaniami w zakresie pielęgnacji upraw, co przekłada się na stosowane rozwiązania techniczne. Powstało zapotrzebowanie na maszyny elastyczne w zastosowaniu, wydajne i przynoszące wymierne korzyści. Pöttinger odpowiada na te potrzeby zróżnicowaną ofertą pielników rotacyjnych, kultywatorów pielących i bron pielących. Stephan Ackermann, kierownik ds. produktu podkreśla: 

- Przy rozszerzaniu naszego portfolio urządzeń do uprawy gleby, było dla nas oczywiście ważne, żeby w tym segmencie maszyn sprostać wysokim wymaganiom, takim jak łatwość obsługi, duża wydajność na hektar, niezawodność działania czy długi okres eksploatacyjny produktu. Urządzenia z CFS dokładnie spełniają te oczekiwania.

W Stoitzendorf powstanie Centrum Kompetencyjne ds. Pielęgnacji Uprawy, w którym będą prowadzone prace nad dalszym rozwojem tego segmentu maszyn, jak również będzie miejscem produkcji innych urządzeń.

 

Integracja systemów

 

Do czasu oficjalnego  wprowadzenia maszyn do pielęgnacji upraw w dniu 1. sierpnia 2021 będą trwały przygotowania obejmujące integracje systemów, procesów, szkolenia pracowników itp. 

- Jesteśmy przekonani, że dzięki przejęciu produktów oraz pracowników CFS zrobiliśmy ważny krok w przyszłość. Nowym segmentem maszyn wypełniliśmy lukę w naszej ofercie produktów do uprawy gleby. Dzięki nowym partnerom wzmocniliśmy nasze kompetencje w dziedzinie przygotowania gleby - mówi Gregor Dietachmayr, rzecznik zarządu. (z)

 

Fot. PöttingerAnnonces sélectionnées