Chwytak wielofunkcyjny CWB SNR z firmy SONAROL

Chwytak balotów, drewna, widły do słomy oraz narzędzia do prac porządkowych w jednym

 

SONAROL Sp.j. Najda łączy tradycję z innowacyjnością oferując szeroką gamę nowoczesnych wyrobów z branży rolniczej i budowlanej. 

Produkty Spółki oferowane są przez autoryzowane punkty sprzedaży w  Polsce oraz w 25 krajach nie tylko Europy. Tak liczna grupa odbiorców świadczy, że firmie zaufali nie tylko partnerzy handlowi, którzy współpracują od ponad 20 lat, lecz także nowi klienci, którzy docenili jakość oraz rozwiązania, jakie oferuje SONAROL.

 

Wielozadaniowa maszyna

 

Współczesne i zarazem nowoczesne rolnictwo oczekuje automatyzacji procesów roboczych wykonywanych przez maszyny rolnicze i dedykowany osprzęt oraz minimalizowania zanieczyszczeń wprowadzanych do środowiska, poprzez skrócenie procesów produkcji, a takim niewątpliwie jest proces transportu w gospodarstwie. Firma SONAROL wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom oferując najwyższej jakości osprzęt, jakim jest Chwytak Wielofunkcyjny CWB SNR, który wzbogaci każde nowoczesne gospodarstwo.

Chwytak wielofunkcyjny SNR 1500 to wielozadaniowe urządzenie do transportu w rolnictwie, łączące w sobie funkcje tradycyjnego chwytaka balotów, wideł do słomy, chwytaka drewna oraz narzędzia do podstawowych prac porządkowych.

Chwytakiem wielofunkcyjnym CWB SNR można m.in.:

• prowadzić załadunek lub rozładunek płodów rolnych czyli zbiórki, transportu balotów słomy rozmieszczonych na polu po żniwach, przy jednym przejeździe od trzech do czterech sztuk w zależności od nośności maszyny współpracującej (ładowacza czołowego, ładowarki teleskopowej lub innej);

• prowadzić zbiórkę (rozładunek, załadunek) balotów ofoliowanych (kiszonek) z pól na środki transportu, następnie transport w miejsce składowania (w zależności od maszyny współpracującej – minimum jeden, maksymalnie dwa baloty jednorazowo używając ramy z widłami jako podpory, oparcia).

Istnieje możliwość wykorzystania chwytaka jako maszyny wspomagającej drobne prace porządkowe na polu, w lesie, w gospodarstwie, takie jak załadunek drobnych gałęzi, krzewów, chwastów, folii po sianokiszonkach zgromadzonych na pryzmach.

 

Oszczędza paliwo i czas

 

Chwytak wielofunkcyjny CWB został opracowany nie tylko z myślą o połączeniu kilku urządzeń w jedno, lecz również z uwzględnieniem komfortu pracy osób go obsługujących oraz dużej oszczędności paliwa i czasu potrzebnego do załadowania tej samej ilości balotów na platformę lub przyczepę transportową.

 

 

Podczas jednego przejazdu na polu z użyciem chwytaka CWB firmy SONAROL operator jest w stanie zebrać od trzech do czterech balotów słomy lub od jednego do dwóch balotów ofoliowanej kiszonki, co skraca czas przejazdów i samego załadunku na platformę min. o 50%. Przy takim zastosowaniu nie ma konieczności wykorzystywania drugiej maszyny (ciągnika) oraz operatora, aby podążał za maszyną transportową z platformą/przyczepą. Przekłada się to na wymierne korzyści w postaci oszczędność czasu pracy operatorów i maszyn własnych oraz paliwa, a co za tym idzie, znaczące zmniejszenie emisji spalin do środowiska.

 

Solidne i trwałe urządzenie

 

Do zalet Chwytaka Wielofunkcyjnego CWB SNR 1500 (o szerokości roboczej ramion chwytających 150 cm) należą solidność i trwałość urządzenia. Chwytak ma bardzo masywną konstrukcję, gwarantującą długotrwałą i bezpieczną eksploatację. Wykonany jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości S355 oraz zabezpieczony jest powłoką lakierniczą nanoszoną nowoczesną metodą proszkową. 

Do charakterystyki pracy urządzenia dopasowano rury grubościenne  o odpowiedniej średnicy. Grubościenna belka, w której osadzono tuleje prowadzące zęby o długości 1100 mm, gwarantuje sztywność i zapobiega jej odkształceniom. Z odpornej na ścieranie stali C45 wykonano tuleje ślizgowe, które wraz z ocynkowanymi sworzniami zapewniają niezawodność działania.

Aby zagregować chwytak z nośnikiem, zaproponowano łatwy w montażu system mocowania narzędzi typu Euro lub SMS. Na zamówienie Sonarol oferuje mocowania innego rodzaju, w zależności od potrzeb klienta.

Firma SONAROL Sp.j. Najda zapewnia, że Chwytak Wielofunkcyjny CWB SNR to inwestycja w nowoczesne urządzenie, jakość i dbałość o środowisko.

 

Główne zalety Chwytaka wielofunkcyjnego CWB produkowanego przez firmę Sonarol Sp.j. Najda:

• kompaktowa (zwarta) budowa poprzez m.in. zastosowanie łap chwytających o różnej szerokości,

• skrócony czas załadunku i transportu,

• skrócony czas pracy operatora i maszyn, 

• zmniejszenie zużycia paliwa i podzespołów,

• łatwiejsze poruszanie się po drogach publicznych, dzięki maksymalnie składającym się ramionom (blisko obudowy ramy), co ułatwia manewrowanie bez konieczności kontrolowania wysokości uniesienia ramion ładowacza lub ładowarki oraz nie powoduje ograniczenia widoczności podczas jazdy, 

• zajmuje mniejszą przestrzeń od standardowych chwytaków, np. przechowywanie po wykonanej pracy lub w okresie zimowym.

 

 Selected ads