Zielone AGRO SHOW & Animals Show 2024

Ubiegłoroczna wystawa

Fot. PIGMiUR

 

Po raz kolejny, w trzeci weekend maja spotkamy się w Ułężu w gminie Ryki na kolejnej edycji wystawy, która  w kalendarzu imprez rolniczych ma stałe i szczególne miejsce. 

Zielone AGRO SHOW to jedyna wystawa dedykowana hodowcom bydła mlecznego i producentom mleka i przede wszystkim największe pokazy maszyn zielonkowych.

Organizator wystawy, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, od lat podkreśla że Zielone AGRO SHOW to największe i najlepiej zorganizowane pokazy maszyn zielonkowych w Polsce, niezbędnych w hodowli bydła. W tym roku ma być podobnie. Dynamiczne i energetyczne pokazy maszyn znowu zagoszczą na lotnisku w Ułężu. W zeszłym roku zaprezentowano niemal 50 zestawów maszyn, w tegorocznej edycji spodziewana jest przynajmniej taka sama liczba. 

Wystawa rozbudowuje się o część poświęconą zwierzętom. Podobnie jak w zeszłym roku Animal Show obejmie:

- II Krajową Wystawę Bydła Białogrzbietego (Polski Związek Hodowców Bydła Białogrzbietego);

- II Regionalną Wystawę Bydła Mlecznego (Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie);

- II Regionalną Wystawę Rodzimych Ras Koni (Lubelski Związek Hodowców Koni);

- oraz organizowaną po raz pierwszy: I Regionalną Wystawę Alpak (Pilski Związek Hodowców Alpak).

Zielone AGRO SHOW to również miejsce prezentacji swojej oferty dla firm produkujących nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, a także wytwórców i dystrybutorów folii rolniczych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich oraz innych produktów wykorzystywanych w rolnictwie. 

Wystawa odbędzie się na lotnisku w Ułężu, 18 i 19 maja br. Wstęp na wystawę oraz parkingi będą bezpłatne. (red)

 

Źródło: PIGMiUR

 Ausgewählt anzeigen