Grimme CleanLoader

polowa stacja doczyszczająco-przeładunkowa do ziemniaków

Grimme CleanLoader to polowa stacja przeznaczona do oczyszczania ziemniaków. Maszyna dopuszczona jest do ruchu po drogach publicznych i pozwala, już na polu, oddzielać zbędne domieszki ze zbiorów.

Dlaczego warto zainwestować w Grimme CleanLoader?

Polowa stacja doczyszczająco-przeładunkowa od Grimme poprawia logistykę podczas zbiorów. Szacuje się, że w ziemniakach znajduje się od 3% do nawet 20% domieszek. Na większych plantacjach są to bardzo duże ilości, które należy przetransportować do gospodarstwa i dopiero na miejscu oczyszczać ziemniaki. Stacja Grimme CleanLoader pozwala obniżyć koszty transportu i uniknąć problemu z pryzmami ziemi, brył, kamieni i innych domieszek, które pozostałyby na terenie gospodarstwa.

Duży pojazd ciężarowy zużywa mniej paliwa od ciągnika (nawet o 40%), dlatego taki przewóz ziemniaków jest tańszy. Stacja od Grimme umożliwia szybki i sprawny załadunek bulw na pojazd bez obaw o ich uszkodzenia.

Osiąga ona prędkość do 25 km/h i jest dopuszczona do ruchu po drogach publicznych, dlatego nie ma problemu z jej transportem na plantację.

Grimme CleanLoader – parametry techniczne

Stacja została wyposażona w 4-cylindrowy silnik Diesla o mocy 46 kW (50 litrów na 12 h). Można ją bardzo szybko przygotować do pracy, stabilnie ustawić na nogach podporowych i wygodnie przewozić pomiędzy kolejnymi plantacjami.

Grimme CleanLoader posiada kosz zasypowy RH 24-60 Combi (pojemność 21 m2). Wałki oddzielają ziemię, a boczne taśmy jeżowe transportują oczyszczone bulwy (nie 

ma tutaj konieczności montażu dodatkowych taśm, jak w innych maszynach do oczyszczania ziemniaków). Ziemniaki trafiają na poprzeczny elewator (szer. 120 cm), który można przesuwać w boki 

nawet o 25 stopni.

Maksymalna wysokość przeładunku to 6,5 m. Wydajność przeładunkowa stacji sięga 120 ton na godzinę (w około 15 minut można załadować samochód ciężarowy).Ausgewählt anzeigen