Do głębokiego spulchniania ciężkiej gleby

Kultywator ścierniskowy Enduro / Enduro Pro

Fot. Kverneland

 

Nowy uniwersalny kultywator Kverneland Enduro/Enduro Pro to maszyna polecana zarówno do płytkiej jak i głębokiej pracy. Pozwala na uprawę gleby wyrównując i zagęszczając ją w jednym przejeździe, zmniejszając koszty i ryzyko utraty wilgoci. 

Trzybelkowy kultywator zawieszany dostępny jest w szerokościach roboczych od 3 m do 5 m. Połączenie rozstawu zębów 270/285 mm i dużego prześwitu pod ramą 870 mm, zapewnia profesjonalne mieszanie i pracę bez ryzyka blokowania się resztek pożniwnych. Maksymalna głębokość pracy to 35 cm w modelach Enduro Pro i 30 cm w Enduro.

Kultywator w obu wersjach jest wyposażony w zęby auto-reset Triflex o nacisku 700 kg. Ząb Triflex posiada wąską konstrukcję i specjalny kształt, zmniejszający zapotrzebowanie na uciąg, jednocześnie zapewniając pożądaną  penetrację w zwięzłej glebie. Jak zwraca uwagę producent, jedną z głównych zalet zębów Triflex jest ich wytrzymałość i trwałość. Wynika to z technologii pustego profilu, co pozwala zębowi Triflex na odchylanie boczne do 7cm. Jest to polecane narzędzie do głębokiego spulchniania i pracy na ciężkich glebach z dużą ilością kamieni. Szeroki wybór elementów roboczych montowanych za pomocą śrub dłut (heat-treated lub carbide) oraz dłut typu Knock-on zapewnia łatwe dostosowanie do różnych głębokości pracy.

Model Enduro / Enduro Pro może być wyposażony w listwy równające lub talerze równające. Są one wyposażone w zabezpieczenie za pomocą sprężyny lub gumowych amortyzatorów i pozwalają na regulację głębokości roboczej, a także kąta pracy. W połączeniu z niwelatorami bocznymi uzyskuje się dokładne wyrównanie. W wersji Enduro Pro drugi równoległobok łączący elementy wyrównujące nie zmienia kąta pracy w czasie zmiany głębokości. Ta zmiana może być wykonana w czasie pracy z kabiny ciągnika, co ułatwia pracę operatora.

Szeroka gama wałów jest dostępna dla różnych warunków i wymagań. Odpowiedni dobór wału przyspiesza rozkład słomy. Wałowanie pozostawia wyrównaną, zagęszczoną powierzchnię, czyniąc ją odporną na warunki atmosferyczne, redukuje uszkodzenia przez ślimaki i zachowuje wilgoć. Dostępne są wały: rurowy, podwójny rurowy, Actipack, Actiflex oraz podwójny Actipress. (z)

 Ausgewählt anzeigen