Amazone UX 01 Super

Opryskiwacze na miarę XXI wieku

Do oferty Amazone – cenionego niemieckiego producenta maszyn rolniczych i sprzętu komunalnego – zostanie dołączona nowa seria opryskiwaczy polowych. UX 01 Super to linia nowoczesnych maszyn idealnie dopasowanych do potrzeb wymagających rolników uprawiających różne areały. Serię tworzą 3 modele ze zbiornikami o pojemności 6200, 5200 oraz 4200 litrów. Posiadają one schowek o pojemności 240 l i rozwadniacz o pojemności 60 l. Wydajność dyszy mieszającej to 200 l/minutę.

Belki polowe Super-L2 z funkcją szybkiego składania

Amazone postawiło na nowe rozwiązania usprawniające pracę. Opryskiwacze z serii UX 01 Super posiadają funkcję automatycznego płukania zbiornika po zakończonym zabiegu. Specjalne zawory pozwalają ustawić przepływ cieczy bez konieczności uchylenia pozostałych zaworów. Rozwiązanie to zapobiega przedostawaniu się środka ochrony roślin do obwodu z czystą wodą.

W opryskiwaczach z serii UX 01 zastosowano belki Super-L2, które pozwalają dostosowywać szerokość roboczą do aktualnych potrzeb. Można je ustawiać na szer. od 27 do 40 m, dlatego maszyna dobrze sprawdzi się zarówno na węższych, jak i szerszych działkach.

Najbardziej wymagający rolnicy mogą zamówić opryskiwacze z systemem ContourControl, który umożliwia obniżanie belki polowej ze standardowej wysokości 50 cm do wys. 25 cm (funkcja ta możliwa jest dzięki ultradźwiękowym czujnikom i zastosowaniu szybkiego układu hydraulicznego). Obniżenie belki polowej pozwala prowadzić zabiegi nawet podczas wiatru – bez obaw o straty oprysku.

System SwingStop Pro – precyzyjne rozpylanie środków

Innowacyjnym rozwiązaniem w opryskiwaczach UX 01 Super jest system SwingStop Pro pozwalający regulować pracę rozpylacza oraz redukować poziome ruchy belki roboczej. System składa się z czujników, które mierzą wydatek poszczególnych dysz i obliczają wartość odpowiedniego wydatku w oparciu o szybkość jazdy. To pozwala dawkować ciecz roboczą w granicach 30-100%.

W przypadku zwiększania i zmniejszania prędkości opryskiwacza i związanych z tym wychyleń belki, ciecz robocza nadal jest odpowiednio dawkowana. Takie rozwiązanie jest pomocne, gdy opryskiwacz porusza się po łuku (podczas zawracania na działce), ponieważ ciecz nie jest wtedy wypryskiwana w mniejszych lub większych ilościach niż na pozostałej trasie.

Opryskiwacze Amazone dostępne są w ofercie firm: Amazone Polska (oficjalny polski dystrybutor) , Tech-kom ze Środy Wielkopolskiej (dystrybutor maszyn rolniczych oraz sprzętu komunalnego) oraz Spółki z o.o. Agromix z Rydzyny (dystrybutor i serwisant maszyn rolniczych od wiodących światowych producentów).Ausgewählt anzeigen